REKLAMA
Znaleziono 2505 wyników
Heimstaden inwestuje w Polsce. Rozpocznie od Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
Heimstaden inwestuje w Polsce. Rozpocznie od Warszawy
Heimstaden, czołowy europejski operator nieruchomości na wynajem rozpoczął swoją działalność w Polsc...
Nieruchomości w 2021 roku, co nadciąga, przepisy, trendy w nieruchomościach?artykuł
Pokaż artykuł
Nieruchomości w 2021 roku, co nadciąga, przepisy, trendy w nieruchomościach?
Jakie nowe przepisy dotyczące rynku nieruchomości przyniósł nam rok 2021? O czym musisz pamiętać, za...
Budowa domu: drożej znaczy taniej!artykuł
Pokaż artykuł
Budowa domu: drożej znaczy taniej!
Z początkiem nowego roku uruchomiony został program dopłat do kredytów na budowę domów energooszczęd...
SEMCO otwiera centrum usług w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii w Gdyniartykuł
Pokaż artykuł
SEMCO otwiera centrum usług w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii w Gdyni
Firma SEMCO ETP RENEWABLES sp. z o.o. we współpracy z Semco Maritime A/S otwiera centrum usług w Bał...
Na Dolnym Śląsku ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa. Szacunkowy koszt inwestycji to 4 miliardy złotychartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa. Szacunkowy koszt inwestycji to 4 miliardy złotych
Jest szansa, że wielka elektrownia szczytowo-pompowa w gminie Bystrzyca Kłodzka na Dolnym Śląsku w k...
Czy firmy działające w sektorze OZE zmienią rynek magazynowy w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Czy firmy działające w sektorze OZE zmienią rynek magazynowy w Polsce?
Przedsiębiorstwa z branży odnawialnych źródeł energii ogłaszają kolejne duże inwestycje na północy kraju. Będą potrzebowały ogromnych powierzchni do składowania elementów farm fotowoltaicznych i wiatrowych. To grupa najemców o bardzo specyficznych potrzebach, co być może skłoni deweloperów do budowania inaczej niż do tej pory – mówi Michał Rafałowicz, dyrektor regionalny w Newmark Polska.
Nowe inwestycje na terenie Eko Doliny – ekologicznie i z korzyścią dla mieszkańcówartykuł
Pokaż artykuł
Nowe inwestycje na terenie Eko Doliny – ekologicznie i z korzyścią dla mieszkańców
Oprócz realizacji stałych działań, mających na celu zmniejszenie rozprzestrzeniania się uciążliwości zapachowych, Eko Dolina planuje inwestycje, które długofalowo przyczynią się do poprawy sytuacji i zmniejszenia odorowości. To budowa instalacji przetwarzania bioodpadów oraz kompostowni tunelowej. Spółka nie zapomina też o mieszkańcach korzystających z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – w planach jest budowa nowego punktu. Łączny koszt obu inwestycji wyniesie prawie 120 mln zł. 
Zachęty podatkowe najskuteczniejszym impulsem inwestowania w rozwój gospodarczyartykuł
Pokaż artykuł
Zachęty podatkowe najskuteczniejszym impulsem inwestowania w rozwój gospodarczy
Zachęty podatkowe będą najskuteczniejszym bodźcem dla Polaków do inwestowania w polskie firmy i rozwój rodzimej gospodarki – oceniła Katarzyna Kopczewska, partner, współkierująca zespołem podatkowym w kancelarii Baker McKenzie, prelegentka XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Radar meteorologiczny na Górze Św. Anny oficjalnie otwartyartykuł
Pokaż artykuł
Radar meteorologiczny na Górze Św. Anny oficjalnie otwarty
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy (IMGW-PIB) oficjalnie zainaugurował pracę najnowszego radaru meteorologicznego na Górze Św. Anny w woj. opolskim, działającego w ramach sieci POLRAD. W wydarzeniu wziął udział minister infrastruktury Dariusz Klimczak.
Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Katowic odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Katowic odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]
Trwa proces rewitalizacji Katowic. Opolska 13 to punkt adresowy, przy którym znajduje się kolejna odnowiona zabytkowa kamienica w śródmieściu. Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach zakończył jej kompleksową modernizację energetyczną. W ramach inwestycji m.in. odtworzone zostały znajdujące się na elewacji detale architektoniczne, dzięki czemu budynek wpisuje się w charakter okolicy i znajdujących się w sąsiedztwie kamienic.
Grupa Polsat Plus i ZE PAK wybudują 5 kolejnych stacji tankowania wodoru w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Polsat Plus i ZE PAK wybudują 5 kolejnych stacji tankowania wodoru w Polsce
W Polsce powstaną kolejne ogólnodostępne stacje tankowania wodoru. Spółki PAK-PCE Biopaliwa i Wodór oraz PAK-PCE Stacje H2 z Grupy Polsat Plus podpisały umowę grantową z Europejską Agencją Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA – The European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency) na realizację projektu w obszarze wodoru.
Budimex zatrudni część zwalnianych pracowników z PKP CARGOartykuł
Pokaż artykuł
Budimex zatrudni część zwalnianych pracowników z PKP CARGO
PKP CARGO S.A. w restrukturyzacji i Budimex S.A. 4 września 2024 roku podczas XXIII Forum Ekonomicznego w Karpaczu, podpisały List Intencyjny w sprawie zatrudniania pracowników PKP CARGO S.A. Budimex S.A. to jedna z największych polskich firm budowlanych działająca również na rynkach międzynarodowych w różnych gałęziach gospodarki. Program wsparcia nowego zatrudnienia dla pracowników PKP CARGO S.A. będzie realizowany w najbliższych tygodniach i obejmie do 100 osób w grupach zawodowych, w których Budimex S.A. prowadzi rekrutacje.
Polpharma otworzyła centrum produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Polpharma otworzyła centrum produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe w woj. pomorskim
Polpharma w Starogardzie Gdańskim stawia odważny krok w kierunku przywrócenia produkcji API w Polsce. 23 października starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne oficjalnie zakończyły projekt pn. „Prometeusz”. Działaność rozpoczęło laboratorium badawczo-rozwojowe oraz centrum produkcyjne wysokoaktywnych substancji farmaceutycznych. Gratulacje z okazji otwarcia nowej inwestycje na ręce prezesa Polpharmy Sebastiana Szymanka złożył prezydent miasta Janusz Stankowiak.
Kolejowa rewolucja na Dolnym Śląsku nabiera rozpęduartykuł
Pokaż artykuł
Kolejowa rewolucja na Dolnym Śląsku nabiera rozpędu
Kolejowa rewolucja na Dolnym Śląsku nabiera rozpędu. Regionalny przewoźnik – Koleje Dolnośląskie testuje pociągi o napędzie wodorowym. O szczegółach mówili w środę, 3 września podczas konferencji prasowej marszałek Paweł Gancarz, wicemarszałek Michał Rado, Paulina Hennig-Kloska – Minister Klimatu i Środowiska oraz Dorota Zawadzka – Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Różnorodność branż napędza rynek biurowy w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Różnorodność branż napędza rynek biurowy w Szczecinie
Co słychać na rynku powierzchni biurowych w stolicy Pomorza Zachodniego? Choć Szczecin jest jednym z mniejszych regionalnych rynków biurowych, niski wskaźnik pustostanów i szerokie zróżnicowanie najemców pokazują, że miasto staje się atrakcyjnym hubem dla firm z różnych sektorów gospodarki. Zróżnicowanie branż i wykwalifikowana kadra czynią Szczecin stabilnym i perspektywicznym rynkiem biurowym.
Środowiska biznesowe apelują do MON o wzmocnienie potencjału obronnegoartykuł
Pokaż artykuł
Środowiska biznesowe apelują do MON o wzmocnienie potencjału obronnego
Rada Polskich Przedsiębiorców, ciało doradcze przy Pracodawcach RP, wspólnie z Konfederacją Lewiatan oraz Polską Radą Biznesu wystosowała do Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza apel o dialog z przedstawicielami biznesu. Organizacje biznesowe postulują wspólne wypracowanie rozwiązań, które wzmacniałyby potencjał obronny Rzeczypospolitej Polskiej, przy jednoczesnym wzmocnieniu polskiej gospodarki oraz Sił Zbrojnych.
Jedna z kluczowych inwestycji kolejowych w logistyce paliw w Polsce. PERN uruchomił masowy front kolejowyartykuł
Pokaż artykuł
Jedna z kluczowych inwestycji kolejowych w logistyce paliw w Polsce. PERN uruchomił masowy front kolejowy
W Bazie Paliw w Nowej Wsi Wielkiej (woj. kujawsko-pomorskie) PERN oddał do eksploatacji masowy front kolejowy. Inwestycja umożliwia jednoczesny przeładunek do 36 wagonów-cystern i dwukrotnie zwiększa zdolności bazy w zakresie transportu kolejowego. Obecnie baza pod Bydgoszczą jest jednym z największych i najnowocześniejszych węzłów logistycznych paliw w kraju, zapewniającym sprawną redystrybucję paliw z importu i utrzymanie ciągłości zaopatrzenia rynku.
Globalny, szwajcarski koncern ABB rozbuduje fabrykę w Przasnyszu. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Globalny, szwajcarski koncern ABB rozbuduje fabrykę w Przasnyszu. Powstaną nowe miejsca pracy
ABB ogłasza jedną z największych inwestycji przemysłowych ostatnich lat w Polsce. Koncern przeznaczy około 100 mln zł na rozbudowę i modernizację fabryki w Przasnyszu (woj. mazowieckie), wzmacniając jej rolę w produkcji technologii średniego napięcia i automatyki sieciowej. To element szerokiej, europejskiej strategii modernizacji infrastruktury energetycznej — i jednocześnie impuls rozwojowy dla regionu, gdzie powstanie ponad 200 nowych miejsc pracy.
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim
Energa-Operator otrzymała 38 milionów złotych na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim. Celem dofinasowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej projektu, jest wsparcie rozwoju elektromobilności. W jego ramach spółka zrealizuje zadania inwestycyjne, których łączna wartość przekracza 63 miliony złotych.
Unijne miliony na śląską transformację. Dawny szyb kopalni w Rydułtowach zmieni się w nowoczesny hub biznesowyartykuł
Pokaż artykuł
Unijne miliony na śląską transformację. Dawny szyb kopalni w Rydułtowach zmieni się w nowoczesny hub biznesowy
Górny Śląsk udowadnia, że poprzemysłowe dziedzictwo może stać się fundamentem dla nowoczesnej gospodarki. Samorząd Rydułtów zdobył gigantyczne dofinansowanie unijne na rewitalizację terenów po dawnym szybie Leon III kopalni Rydułtowy. Projekt o wartości ponad 35 milionów złotych zyskał blisko 33 miliony złotych dotacji. W historycznych budynkach sprężarek i maszyny wyciągowej powstaną zaawansowane przestrzenie biurowe oraz magazyny, które dadzą impuls do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.
REKLAMA